Uherské Hradiště

Bytové domy
Nové Štěpnice - III. etapa, ul. Zahrádky

LOKALITA

Projekt Bytové domy Nové Štěpnice III. etapa – ulice Zahrádky nabízí svým budoucím obyvatelům klidné a komfortní bydlení v moderních bytových domech okrajově sousedících se sídlištěm Štěpnice a Uherskohradišťskou nemocnicí. Přitom se nachází jen pár kroků od centra Uherského Hradiště. Výstavba by měla oslovit nejširší spektrum zájemců, kteří hledají komfortní a cenově dostupné bydlení. Lokalita je obzvláště vhodná pro lidi, kteří upřednostní bydlení v bezprostřední blízkosti nemocnice, ať už z důvodu zaměstnání či z blízké lékařské péče.

O PROJEKTU

Z urbanistického hlediska je výstavba řešena jako soubor 2 samostatně stojících bytových domů situovaných podél nově vybudované páteřní komunikace ul. Zahrádky sloužící výhradně pro jejich obsluhu. Na ul. Zahrádky navazují obslužné komunikace k jednotlivým bytovým domům. Přirozenou součástí zástavby je zeleň, kterou tvoří jednak alej menších stromů, jednak výsadba ostrůvků s okrasnými keři a zatravnění ploch parkovým trávníkem.
Bytové domy tvoří vstupní technické podlaží se sklepy a garážemi a horní bytová patra. Při zpracování návrhu byl kladen velký důraz na orientaci domů vůči světovým stranám, prostorné balkony a přehledně řešené dispozice bytů. Předností je i kvalitní standardní vybavení a precizní realizace stavby. Vše je provedeno tak, aby plně uspokojilo požadavky na moderní bydlení 21. století.
Nosný systém je tvořen zděnými stěnovými konstrukcemi a železobetonovými monolitickými stropy. Velkou předností tohoto řešení je především to, že zaručuje naprosto nerušené dispozice bytů bez zbytečných sloupů, výklenků a průvlaků.
Parkování osobních aut je zajištěno v samostatných uzavřených garážích v přízemí bytových domů, nebo na venkovních parkovacích stáních, popřípadě na volných parkovacích stáních podél páteřní komunikace. Další parkovací stání budou vybudována na budoucí odbočce z ulice Štěpnická.
Celý projekt je připravován od počátku s maximální péči od výběru lokality až po návrhy řešení interiérů bytovým architektem, přesto jsme připraveni dle možností zohlednit Vaše individuální požadavky.
Projekt navazuje na dokončenou I. etapu výstavby a probíhající II. etapu.
Kategorie bytů: 1+kk až 4+kk od 43 m2 do 120 m2 včetně teras a balkonů, samozřejmostí je možnost pořízení sklepa ve vstupním podlaží domu. Na jaře roku 2023 byl dokončen a zkolaudován bytový dům A3.
Výstavba III. etapy bude pokračovat bytovým domem A4.