Uherské Hradiště

Bytové domy
Nové Štěpnice - I. etapa

LOKALITA

Výstavba bytových domů „NOVÉ ŠTĚPNICE" je situována v blízkosti centra Uherského Hradiště. Nabízí svým obyvatelům klidné a komfortní bydlení v moderních bytových domech maximálně využívající přednosti lokality.

Z urbanistického hlediska se jedná o soubor samostatně stojících bytových domů soustředěných okolo nově vybudované páteřní komunikace sloužící pouze pro jejich obsluhu. Z této páteřní komunikace jsou vedeny obslužné komunikace k jednotlivým domům.

O PROJEKTU

Projekt 1.etapy výstavby sestává ze dvou šestipodlažních bytových domů typu A (A1, A2) a tří pětipodlažních bytových domů typu B (B1, B2, B3). Kategorie bytových jednotek 1+kk - 4+kk včetně teras a balkonů od 40 m2 do 120 m2 s možnosti pořízení sklepů.

Bytové domy jsou rozděleny na vstupní technické podlaží se sklepy a garážemi a bytová patra. Ideální je poloha domů vůči světovým stranám, prostorné balkony a přehledně řešená dispozice bytů. Precizní realizace stavby a kvalitní standardní vybavení plně uspokojuje požadavky na moderní bydlení 21. století.
Nosný systém je tvořen svislými zděnými stěnovými konstrukcemi z keramických materiálů a vodorovnými železobetonovými monolitickými stropy.

Sadová a parková úprava okolo bytových domů a parkovací plochy pro vozidla jsou citlivě skloubeny a tvoří vyvážený celek.

V současnosti jsou všechny bytové jednotky z 1. etapy dokončeny, zkolaudovány a obydleny.
Probíhá legislativní příprava 2. etapy výstavby.
  • Počet bytových domů: 5
  • Počet bytových jednotek: 117
  • Počet garáží: 27 + 5
  • Počet venkovní stání: 110
  • Stavba 1. etapy zahájena: 2013
  • Stavba 1. etapy dokončena: 4/2017